عضو شورای داوری رشته گرافیک جشنواره تجسمی فجر:‏ ‏43 اثر گرافیک به جشنواره تجسمی فجر راه یافتند/بیشتر پوسترها مضامین فرهنگی داشتند بازگشت Back
 عضو شورای داوری رشته گرافیک جشنواره تجسمی فجر:‏
 
‏43 اثر گرافیک به جشنواره تجسمی فجر راه یافتند/بیشتر پوسترها مضامین فرهنگی داشتند
 
به گفته علی خورشیدپور 43 اثر برای حضور در جشنواره هنرهای تجسمی فجر توسط داوران انتخاب ‏شدند.
 
به گزارش روابط عمومی سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ، علی خورشیدپور  ‏‏که با همراهی بیژن صیفوری و ایمان صفایی داوری این دوره از آثار رشته گرافیک  جشنواره تجسمی فجر ‏را به عهده داشتند ‏در خصوص نتیجه نهایی داوری و آثار راه یافته به جشنواره تجسمی فجرگفت: در بخش ‏‏گرافیک  ‏871 اثر از 351 هنرمند ‏ در ‏جشنواره شرکت کرده بودند که در نهایت 43 اثر به جشنواره راه یافتند.
 
وی در خصوص کیفیت آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره نیز بیان کرد: کیفیت آثار ارسالی بسیار متفاوت بودند به طوری که در میان آنها از آثاری با کیفیت متوسط تا آثاری حرفه ای تر به چشم می خورد اما تلاش داوران معطوف به این بود که بهترین پوسترها انتخاب شوند و می توان گفت که کیفیت آثار انتخاب شده در حد قابل قبول است.
 
خورشیدپور ادامه داد: تعداد زیادی از پوسترها دارای مضامین فرهنگی و اجتماعی بودند.
 
وی در خصوص معیار داوری آثار نیز گفت: معیارهای داوری عبارت بودند از توجه به کیفیت چیدمان، جسارت و نوآوری در ایده و تکنیک و همینطور در نظر گرفتن مسئلۀ انجام وظایف ذاتی پوستر به عنوان یک رسانه به نحوی که بتواند در جلب توجه مخاطب و انتقال اطلاعات به وی موفق عمل کند.
 
این عضو شورای داوری جشنواره تجسمی فجر درباره اینکه کارکرد جشنواره تجسمی فجر را چطور ارزیابی می کنید؟ نیز اظهار کرد: جشنوارۀ هنرهای تجسمی فجر فرصت مناسبی است برای هنرمندان که جدیدترین آثار خود را ارائه و از این طریق تازه ترین دستاوردهای هنرمندانه خود را به معرض نمایش بگذارند و بدین ترتیب با آگاهی و اطلاع هنرمندان از پیشرفت های یکدیگر، جهت ارتقاء توانمندی های هنری خود تشویق شده و تلاش کنند.
 
وی در خصوص تلاش برای ایجاد گفتگو بین هنرها که یکی از محورهای این جشنواره است، نیز گفت: من معتقدم هر یک از هنرهای تجسمی فی نفسه دارای ارزش های منحصر به خود است.
 
سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بهمن 99 در مرکز فرهنگی و هنری صبا برگزار ‏‏می شود.‏
 
 
تاریخ خبر:  1399/10/29