عضو شورای داوری رشته سرامیک جشنواره تجسمی فجر:‏ ‏44 اثر سرامیک به مرحله نهایی داوری راه یافتند/ جشنواره فجر دراين دوره رشد جدي داشته است بازگشت Back
عضو شورای داوری رشته سرامیک جشنواره تجسمی فجر:‏
 
‏44 اثر سرامیک به مرحله نهایی داوری راه یافتند/ جشنواره فجر دراين دوره رشد جدي داشته است
 
به گفته منیژه آرمین 44 اثر برای مرحله نهایی داوری رشته سرامیک در جشنواره هنرهای تجسمی فجر توسط داوران انتخاب ‏شدند.
 
به گزارش روابط عمومی سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ، منیژه آرمین  ‏‏که با همراهی پیمان سجادی ویاسر رجبعلی داوری این دوره از آثار رشته سرامیک  جشنواره تجسمی فجر ‏را به عهده داشتند ‏در خصوص نتیجه نهایی داوری گفت: در بخش سرامیک ‏ 127 اثر از 76 هنرمند ‏ در ‏جشنواره شرکت کرده بودند که در نهایت 44 اثر به بخش نهایی داوری جشنواره راه یافتند.
 
وی درباره کیفیت کارهای ارائه شده گفت: من امسال در حوزه سفال و سرامیک آثار بهتری دیدم.  یک اتفاق خوب این بود که بیشتر شرکت کنندگان بیشتر جوان هستند، یعنی خیلی خوب است که جوانان به این رویکرد توجه کرده و انرژی خود را برای شرکت در آن صرف می کنند. البته حدود 44 اثر برای مرحله دوم داوری انتخاب شد که تعداد کمی است، اما تعداد شرکت کننده ها زیاد بود. به نظرم موقعیت  جشنواره هنرهای تجسمی فجر روز به روز و سال به سال بهتر شده است.
 
 آرمین درباره نحوه داوری توضیح داد: سه داور با سلیقه های مختلف بودیم اما در مورد آثار توافق خوبی صورت گرفت. خوشبختانه داوری در یک جو آرام انجام شد و داوران در انتخاب آثار حساس بودند. از آنجایی که آثار هرشخص، شیوه های مخصوص خود را برای خلق اثر دارد،  داوران این تفاوت ها را هم جزو معیارها در نظر گرفتند و در نهایت آثاری انتخاب شد که هم از نظر محتوا و هم تکنیک کارهای خوبی محسوب می شوند.
 
این عضو شورای داوری تاکید کرد: جشنواره تجسمی فجر در این چند سال رشد زیادی داشته و نگاه بینارشته ای که در نظر گرفته، یک پیامد خوبی برای هنرهای تجسمی داشته است. البته جا دارد که بیشتر از این کار کند. اما در مورد سفال بیشتر جوانان می آیند و بستر مناسبی برای عرضه آثار جوانان است.  در کل جشنواره ها فرصت خوبی برای شناسایی استعدادها و پروش آنهاست.
 
سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بهمن 99 در مرکز فرهنگی و هنری صبا برگزار ‏‏می شود.‏
تاریخ خبر:  1399/10/27