بهمن عبدی کاریکاتوریست بازگشت Back
انتظار معجزه نداریم! 
بهمن عبدی
کاریکاتوریست
در دولت‌های گذشته رؤسای جمهور به‌صورت نمایشی فقط با چند هنرمند معروف ملاقات می‌کردند، اما نشست رئیس‌جمهور که با هنرمندان تجسمی به‌صورت تخصصی برگزار شد، برخلاف رویه گذشته مسئولان بود و ما را به رفع مشکلات جامعه هنری امیدوار کرد. آیت‌الله رئیسی، زمانی که تولیت آستان قدس بودند به خوشنویسی اهمیت می‌دادند، حضور ایشان در بین هنرمندان هنر‌های تجسمی نشان‌دهنده علاقه و اهمیت‌دادن به هنر معاصر است. 
رئیس‌جمهور در این دیدار گفت می‌توان از ویژگی هنر و ابعاد متنوع هنرمندان استفاده بیشتری کرد و به وزیر فرهنگ توصیه کرد با هنرمندان هنر‌های تجسمی نشست‌های بیشتری داشته باشند. با توجه به این‌که مسائل پیچیده و بغرنج در کشور وجود دارد، ما از آیت‌الله رئیسی برای حل مشکلات انتظاری نداریم، بلکه باید مسائل از سوی وزیر فرهنگ پیگیری شود. 
قبل از انقلاب مشکلاتی برای هنرمندان وجود داشت که برخی از آن‌ها بعد از انقلاب حل شد، اما مشکلات دیگری هم اضافه شد، ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد. باید رؤسای فرهنگ و هنر پس از تدوین اهداف و پیش‌فرض‌ها چشم‌انداز‌های آینده را مد نظر قرار دهند. یک‌بار برای همیشه متولیان امر با در نظر گرفتن همه جناح‌ها، قطب‌ها، ایده‌ها، اهداف و مسائل را به‌صورت کاربردی تدوین کنند تا با عوض شدن دولت‌ها مسئولان سلیقه‌ای عمل نکنند و هزینه، انرژی و زمان هدر نرود. 
از رئیس‌جمهور انتظار معجزه نداریم، همین که با هنرمندان ملاقات کردند و برای هنر اهمیت قائل شدند، باعث می‌شود هنرمندان بیشتر فعالیت کنند. در نتیجه نفع هنرمندان بیشتر می‌شود. ما برای حل مشکلات شخصی خود انتظاری نداریم اگر چیزی می‌خواهیم برای هنرمندان و افرادی است که برای رشته‌های هنری کار می‌کنند تا اقتصاد هنر شکل حرفه‌ای بگیرد. 
تاریخ خبر:  1400/11/21