اعطای جایزه ویژه «جهاد تبیین» در اختتامیه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بازگشت Back
اعطای جایزه ویژه «جهاد تبیین» در اختتامیه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر 
 
مدیرکل هنرهای تجسمی از اهدای جایزه ویژه «جهاد تبیین» در آئین اختتامیه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خبر داد.
 
به گزارش ستاد خبری جشنواره، عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس شورای سیاستگذاری پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به تاکیدات پیوسته رهبر معظم انقلاب اسلامی در باب لزوم و اهمیت جهاد تبیین، امسال برای نخستین بار در جریان برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر، جایزه ویژه «جهاد تبیین» از سوی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به هنرمندان منتخب اعطا می‌شود.
 
او ادامه داد: زبان هنر، رساترین شیوه ممکن برای بیان حقایق و عنصری راهگشا در امر جهاد تبیین است. هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی ظرفیت‌های قابل‌توجه بسیاری برای عملگری در میدان خطیر جهاد تبیین دارند و شایسته است که از ورود آنها به این عرصه حمایت شود.
 
سهرابی افزود: در بخش ویژه «جهاد تبیین»، یک هنرمند برگزیده و یک هنرمند شایسته تقدیر خواهیم داشت که نفر برگزیده مانند سایر برگزیدگان، تندیس ویژه و جایزه نقدی دریافت می‌کند و نفر شایسته تقدیر نیز همانند دیگر تقدیرشدگان لوح تقدیر و جایزه نقدی  دریافت خواهد کرد.
 
مدیرکل هنرهای تجسمی خاطرنشان کرد: داوری بخش ویژه «جهاد تبیین» توسط اساتیدی چون مسعود نجابتی، محمد حسین نیرومند و سید مسعود شجاعی طباطبایی انجام شده است و نفرات منتخب، روز جمعه ۵ اسفند ماه در جریان برگزاری آئین اختتامیه جشنواره پانزدهم معرفی خواهند شد.
 
گفتنی است که آئین اختتامیه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، روز جمعه ۵ اسفند ماه از ساعت ۱۸:۳۰ در تالار وحدت برگزار می‌شود.
تاریخ خبر:  1401/12/01