اجرای ۳ دیوارنگاره شهری از آثار منتخب فجر شانزدهم در شهر تهران بازگشت Back
 
امیر عبدالحسینی، دبیرکل شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از اجرای ۳ اثر منتخب شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در سطح شهر تهران خبر داد.
 
به گزارش ستاد خبری شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، امیر عبدالحسینی، دبیرکل جشنواره شانزدهم ضمن اعلام این خبر گفت: طبق تفاهم صورت‌گرفته و حمایت اداره نقاشی دیواری سازمان زیباسازی شهر تهران، امتیاز اجرای ۳ اثر منتخب جشنواره توسط اداره نقاشی دیواری این سازمان خریداری و با نظارت هنرمند بر دیوارهای مناسب شهر تهران اجرا خواهد شد.
 
او افزود: در همین راستا اداره نقاشی دیواری سازمان زیباسازی شهر تهران علاوه بر ارائه نمایشگاهی آثار برگزیده دیوارنگاری شهر تهران طی سال‌های اخیر، سه اثر جشنواره شانزدهم را انتخاب و پس از خریداری طرح و توافق با صاحب اثر، آنها را روی دیوارهای متناسب با فضای اثر اجرا خواهد کرد.
 
عبدالحسینی ادامه داد: این اتفاق، می‌تواند مشوق و انگیزه خوبی برای هنرمندان هنرهای تجسمی باشد و در پیوند هنر حرفه‌ای و نگاه کاربردی اثرگذار است.
 
بر پایه این خبر، بخش دیوارنگاری شهری به دبیری سید شهاب‌الدین شکیبا مدیر اداره نقاشی دیواری سازمان زیباسازی برگزار می‌شود و از جمله بخش‌هایی به شمار می‌آید که امسال برای نخستین بار به ساختار جشنواره هنرهای تجسمی فجر افزوده شده است. این بخش به طراحی و اجرای دیوارهای شهری اختصاص دارد و آثار اجرا شده بر دیوارهای شهر تهران طی سه سال اخیر را معرفی و به نمایش می‌گذارد.
 
شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به دبیرکلی امیر عبدالحسینی و دبیری هنری مسعود زنده‌روح کرمانی، بهمن امسال در موزه هنرهای معاصر تهران، مراکز معتبر نمایشگاهی پایتخت و سایر استان‌ها برگزار می‌شود.
 
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد هنری می‌توانند به سایت Fajrtajasomi.ir مراجعه کنند.
 
تاریخ خبر:  1402/10/17